10 Eesti parimat raamatupidamisteenust väikeettevõttele

Financer.com reastas alljärgnevalt Eesti parimad raamatupidamisteenused 2022. aastal, et saaksid leida enda ettevõttele sobiva võimaluse.


Autor Viktoria Krusenvald


Raamatupidamisteenus on iga ettevõtte edu alustala: korras rahaasjad tagavad, et ettevõtte rahavood on alati kontrolli all ning kõik kohustused ja olulised seadusepunktid on täidetud.

Alustaval ettevõttel või väikeettevõttel on vaja pöörata oma tähelepanu olulisematele küsimustele, nagu näiteks ettevõtte kasvatamine ja edasiarendamine. Raamatupidamine võib tekitada palju stressi ja peavalu, kui ei tea täpselt, mida tegema peaks.

Selle stressi ja murekoorma saab lahendada lihtsal viisil: hankides raamatupidamisteenuse. Eestis tegutseb mitmeid kvaliteetseid professionaalseid raamatupidamisteenuse pakkujaid, kes saavad selle mure ettevõtte jaoks lahendada – ükskõik, kas tegemist on alustava ettevõtte või väikeettevõttega.

Financer.com reastas alljärgnevalt Eesti parimad raamatupidamisteenused 2022. aastal, et saaksid leida enda ettevõttele sobiva võimaluse.Kõik Financer.com valitud raamatupidamisteenused on võrdselt kvaliteetsed ja usaldusväärsed – teenuseid pole reastatud paremusjärjestuses. Iga raamatupidamisteenus võib sobida erinevate soovide jaoks ja seega ei ole ühte kindlat parimat nende 10 seas.

Eesti parimad raamatupidamisteenused väikeettevõttele 2022. aastal

Raamatupidamisteenuse pakkujaLogo
Grant Thornton
Grow
Vesiir
Rewilo
MyFinance
NordFinance
Robby & Bobby
Veebisekretär
Riihos
Mamareti

1. Grant Thornton • Teenused: raamatupidamine, audiitorteenused, äri- ja maksunõustamine, siseaudit jpm

 • Hind: alates 100€ kuus + KM

Grant Thornton on üks Baltikumi suurimaid ja tuntumaid raamatupidamisfirmasid, mis lisaks raamatupidamisabile pakub ka mitmeid erinevaid nõustamisvõimalusi, alates ärinõustamisest kuni maksunõustamiseni.

Ettevõte pärineb tegelikult Inglismaalt ja on loodud juba 1980. aastal. Grant Thornton tegutseb üle 130 riigis üle kogu maailma, olles üks suurima haardega äriteenuste pakkujaid.

Väikeettevõtete jaoks pakub Grant Thornton eraldi paketti, mille hind algab 100 eurost kuust, kuid ettevõte pakub teenuseid ka suurematele firmadele.

Koduleht: grantthornton.ee

Kontaktaadress: info@ee.gt.com

2. Grow • Teenused: raamatupidamine, sh digiraamatupidamine, ärianalüüs, maksukonsultatsioon

 • Hind: tuleb küsida pakkumist

Grow Finance on samuti üks suurimaid raamatupidamisfirmasid, töötades üle kogu Baltikumi ning pakkudes oma teenuseid üle 800 kliendile. Grow kuulub tunnustatud ühendusse GGI Alliance. Muuhulgas oli Grow esimene 100% paberivaja raamatupidamisfirma Eestis.

Digiraamatupidamine on üks Grow suurimaid tugevusi, sobides hästi just sellistele ettevõtetele, kes eelistavad paberivaba majandamist. Lisaks raamatupidamisteenustele pakub Grow ka ärianalüüsi võimalust, mis võib olla äärmiselt kasulik kasvava ettevõtte jaoks.

Koduleht: grow.ee

Kontaktaadress: info@grow.ee

3. Vesiir • Teenused: raamatupidamine, sh digiraamatupidamine, konsultatsioonid, finantsolukorra monitooring, firma asutamise abi

 • Hind: alates 59€

Vesiir on üks vanemaid raamatupidamisbüroosid, mis sai alguse 1996. aastal. Niivõrd suure kogemustepagasiga saavad nad abistada sisuliselt iga ettevõtet: alates MTÜ-dest kuni korteriühistuteni välja. Vesiir saab abistada isegi neid, kes tahavad alles avada ettevõtte.

Lisaks pakub Vesiir paralleelselt ka raamatupidamisteenust Soome tegevuskohaga Eesti firmadele.

Koduleht: vesiir.ee

Kontaktaadress: info@vesiir.ee

4. Rewilo • Teenused: raamatupidamine, auditeerimine, aadressiteenus, maksunõustamine, rahavooanalüüs jne

 • Hind: 99€ + KM

Rewilo on 2001. aastal loodud raamatupidamis- ja auditeerimisbüroo, mida kasutab juba üle 200 Eesti ettevõtte (nende hulgas nii keskmise suurusega kui ka suurettevõtted).

Rewilo raamatupidamisteenus sisaldab kõike, mida vähegi on vaja ühe ettevõtte rahaasjade jaoks, kuid sellele lisaks pakub ettevõte ka aadressiteenust, suhtlemist Maksu- ja Tolliametiga, rahavoogude analüüsi, laoarvestust, arvete koostamist ja mitmeid muid teenuseid.

Koduleht: rewilo.ee

Kontaktaadress: rewilo@rewilo.ee

5. MyFinance • Teenused: raamatupidamine, ettevõtte asutamine ja äriühingu nõustamine Soomes ja Eestis

 • Hind: alates 52€ kuus

MyFinance eristub ühel põhjusel: tegemist on raamatupidamisteenusega, mis on spetsiifiliselt suunatud Eesti või Soome mikro- ja väikeettevõtetele. Tegemist on moodsa raamatupidamisbürooga, mis mõistab pisemate ettevõtete vajadusi väga hästi ning töötab justkui nö butiikfirma, mis võib sobida hästi väiksematele firmadele. MyFinance on mõeldud neile, kes ei soovi teha koostööd suuremate büroodega ning otsivad just mikro- ja väikeettevõttele suunatud teenust.

Mis veelgi enam, MyFinance pakub tasuta konsultatsiooni, et saaksid välja selgitada, mida sul täpsemalt vaja oleks ning milline võib teenuse hind olla.

Koduleht: myfinance.ee

Kontaktaadress: roland@myfinance.ee

6. NordFinance • Teenused: paberivaba raamatupidamine

 • Hind: 64€ kuus + KM

NordFinance on veel üks Eesti raamatupidamisbüroo, mis sobib suurepäraselt moodsatele ettevõtetele. NordFinance’i keskmes on digitaalne raamatupidamine ja muuhulgas saab ettevõte aidata ka neid, kes puutuvad oma raamatupidamises kokku investeeringute ja ühisrahastusvaldkonna maksetega (mille deklareerimine võib olla üpris keeruline algaja jaoks).

NordFinance tegutseb seejuures ka vastutuskindlustuse all ning saab abistada ka maksuvaidlustes.

Koduleht: nordfinance.ee

Kontaktaadress: martin@nordfinance.ee

7. Robby & Bobby • Teenused: raamatupidamine, finantsjuhtimisteenused

 • Hind: alates 79€ kuus

Robby&Bobby on raamatupidamisbüroo, millega on seotud ei keegi muu kui Eesti raamatupidamisvaldkonnas juba legendaarseks muutunud Krista Teearu (Pilvebüroo blogi autor). Krista on tegutsenud raamatupidamisvaldkonnas üle 20 aasta ja on muuseas olnud isegi Wise’i pearaamatupidaja. Arvestades Robby&Bobby taga peituvaid inimesi, on tegemist ühe kõige professionaalsema raamatupidamisbürooga Eestis.

Robby&Bobby sobib eriti hästi just e-kaubandusega tegelevatele ettevõtetele, professionaalseid teenuseid pakkuvatele firmadele, freelanceritele ja investoritele. Muuhulgas pakutakse isegi krüptorahasse investeerivate ettevõtete raamatupidamist.

Koduleht: robbybobby.ee

Kontaktaadress: krista.teearu@robbybobby.ee

8. Veebisekretär • Teenused: raamatupidamine, sh aastaaruande koostamine jms

 • Hind: alates 50€ kuus

Veebisekretär on raamatupidamisfirma, mis on spetsialiseerunud mikro- ja väikeettevõtetele ning pakub täielikult digitaalset teenust, olles justkui virtuaalne assistent raamatupidamisküsimustes. Veebisekretäri looja on Karin Kask, kes on Tallinna Ülikoolis omandanud magistrikraadi õigusteadustes ning on täiendavalt Tartu Ülikoolis läbinud majandusarvestuse ained.

Muuhulgas on Veebisekretäri kodulehel rohkelt kasulikke artikleid ja isegi tasuta e-raamatuid, mis kõik abistavad ühte moodsat alustavat ettevõtet.

Koduleht: veebisekretar.ee

Kontaktaadress: info@veebisekretar.ee

9. Riihos • Teenused: raamatupidamine (sh alustava ettevõtte raamatupidamine)

 • Hind: alates 39,90€ kuus

Riihos on moodne raamatupidamisbüroo, mis on suuresti suunatud uutele ettevõtjatele (ehkki Riihos pakub oma teenuseid kõigile ettevõtetele, sh ka suurematele). Riihose suurim võlu on lihtsus ja taskukohasus: tegemist on ühe soodsaima professionaalse raamatupidamisteenusega, mistõttu sobib see hästi alustavatele ettevõtjatele, kes ei saa oluliselt palju raha kulutada.

Riihos on üks uuemaid Eesti raamatupidamisfirmasid, kuid on kiirelt pälvinud paljude ettevõtete usalduse. Muuhulgas tegutseb Riihos ka Soomes (Eesti ettevõte on Soome Riihos Oy tütarettevõte).

Koduleht: riihos.ee

Kontaktaadress: klienditeenindus@riihos.ee

10. Mamareti • Teenused: raamatupidamine, deklaratsioonide esitamine, statistikaaruanded, konsultatsioonid jms

 • Hind: alates 75€ + KM kuus

Mamareti on 2011. aastal loodud raamatupidamisfirma, mis pakub oma teenuseid väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, pakkudes oma teenuseid täiesti digitaalselt ja paberivabalt.

Mamareti on väiksem raamatupidamisbüroo, mis võib hästi sobida just väikeettevõtetele, kes eelistavad personaalset lähenemist. Seejuures tegutsevad Mamareti tiimis aga ülimalt professionaalsed raamatupidajad, kellel on aastatepikkune kogemus, sh pearaamatupidajana.

Koduleht: mamareti.ee

Kontaktaadress: info@mamareti.ee

Miks me valisime just need raamatupidamisteenuste pakkujad?

Eestis on küll kümneid raamatupidamisteenuste pakkujaid, kuid need ülaltoodud kümme ettevõtet eristuvad mitmel põhjusel:

 • nende teenus on mitmekülgsem ja sobib erineva kasvurütmiga ettevõttele;

 • nad pakuvad laiapõhjalisemat raamatupidamisteenust;

 • nende hinnad on mõistlikud/taskukohased;

 • nad pakuvad uuenduslikke võimalusi või on muul viisil modernsed ning sobivad kaasaegse ettevõtte vajadustele.

Mõistagi kujuneb igal ettevõttel välja oma eelistus raamatupidamisteenuse osas, kuid ülaltoodud 10 ettevõtet paistavad silma usaldusväärsuse, professionaalsuse ja mitmekülgsuse poolest. Just seetõttu paistsid need ettevõtted Financer.com tiimile silma ja jõudsid käesolevasse loendisse.

Kas sul on eelistatud raamatupidamisteenus, mida ei olnud selles nimistus või soovid meile anda tagasisidet? Võta julgelt meiega ühendust ja anna oma mõtetest teada.


Artikkel  on leitav siin.

Eelmine
MAKSUMÄÄRAD 2022. AASTAL
Järgmine
2024.aastal uus käibemaksumäär