Toetused (EAS + Töötukassa)

Lisan väikese ülevaate praegustest toetustest mille on nii Töötukassa kui EAS avaldanud.
Seoses koroonaviiruse levikuga on paljud ettevõtted majanduslikult kannatada saanud ja võimalik riigilt toetus küsida. 

Töötukassa toetusest kirjutasin ka juba eelnevas artiklis, aga veelkord siia link, kus leiab vastava info.

Lisaks märts- mai töötasu toetusele on plaanis pikendada ka juunikuuni toetus, mille tingimused on küll karmimad kui eelneva perioodi osas.Tingimuste kohta saab lugeda siit.

EAS'i poolt toetuste kohta saab lugeda siit, mis on tingitud COVID-19 puhangust. Taotluste esitamine on avatud ja tasub teha seda läbi nende keskkonna, kuna see on päris mugavaks tehtud ja lisainfo kohe jooksvalt olemas.

Eriolukorrast tingitud intresside arvetamine on Maksu-ja Tolliameti poolt peatatud kuni 17.maini ning 18.mast alates kehtib tavaolukord ning arvestus, seega kellel vaja pikendada maksude tasumisi või planeerida rahavooge, tasub teha ajatamise taotlus Maksuametis . Alates 25. maist 2020 asume taas maksuvõlgasid avalikult kuvama ja teostama sissenõudmise toiminguid. Lisainfo on
siin.
Loe lisaks

Eriolukorras maksuvõlgade intressi arvestamine peatatakse

Ettevõtjate rahalise seisu leevendamiseks peatab Maksu- ja Tolliamet (MTA) eriolukorra ajaks ettevõtete maksuvõlalt intressi arvestamise, intressivabastus kehtib tagasiulatuvalt 1. märtsist kuni 1. maini. Kõik deklaratsioonid tuleb siiski õigeaegselt esitada ja kui vähegi võimalik, ka maksud ära maksta.

Rahandusminister Martin Helme rõhutas, et intressivabastus ei tähenda maksuvabastust. „Mõistame, et see on raske aeg kõigile, kuid riigi toimimise tagamiseks on oluline, et kõik, kellel vähegi võimalik, makse siiski tasuksid. Praeguses olukorras on see olulisem kui kunagi varem,“ lisas ta.

„Intressivabastus on kõige kiirem ja lihtsamalt rakendatav lühiajaline meede raskustesse sattunud ettevõtete toetamiseks ja kindlustunde andmiseks – kui jään maksudega praegu hätta, siis riik suhtub sellesse mõistmisega. Ära ei maksa seejuures unustada, et maksukohustus siiski tekib,“ ütles Helme. „Selleks et ettevõtjatele veelgi täiendavat tuge pakkuda, on töös on ka laiem toetuspakett, millega valitsus lähipäevil välja tuleb.“

Ettevõtetel tuleb jätkuvalt õigeaegselt esitada korrektsed deklaratsioonid, näiteks käibemaksu deklaratsiooni tähtaeg on reedel, 20. märtsil. Vastasel juhul ei ole riigil võimalik saada ülevaadet, milline on meie ettevõtete olukord, ja õigeid otsuseid teha. Raskustesse sattunud ettevõtetel tuleb MTA e-keskkonnas maksuvõlg ajatada. MTA on võlamenetluses võimalikult paindlik, samuti ei rakendata eriolukorra ajal võla osas sundtäitmist.

Lisaks sulges MTA avaliku võlapäringu ja X-tee teenuste kaudu võlglaste massinfo väljastamise, kuna olemasolev info ei näita ettevõttest tavapärast ja adekvaatset majanduspilti. Riigihanke registri päringud jäävad töösse. Samal põhjusel ei avalda MTA oma koduleheküljel tasutud maksude, käibe ja töötajate arvu analüütikat.

https://www.emta.ee/et/uudised/eriolukorras-peatatakse-maksuvolgade-intressi-arvestamine

Loe lisaks