Maksuvaba tulu arvestamine

Alates sellest aastast muutus maksuvaba tulu arvestamine ja seega on õige aeg vaadata üle oma selle aasta tulud ning maksuvaba tulu arvestus. Et vältida negatiivset üllatust, kui peab tulumaksu riigile tagasi maksma.

Ehk on mõistlik vähendada maksuvaba tulu rakendamist või hoopiski suurendada?

Arvestatud maksuvaba tulu saad kontrollida Maksu- ja Tolliameti lehelt www.emta.ee, kui logid eraisikuna sisse ja valid pealehel olevatest kiirviidetest Minu sissetulekud.  Seal on välja toodud Sinu sissetulekud (kõik deklareeritud sissetulekud ehk töötasud, üüritulud, litsentsitasud, dividenditulud, intressitulud millelt on juba maksud kinni peetud) ning kasutatud maksuvaba tulu. 

Kui Sinu sissetulek on aastas kuni 14 400 eurot, siis võib maksuvaba tulu arvestada 6000 eurot aastas. Kui aastatulu on vahemikus 14 400 kuni 25 200 eurot, siis maksuvaba tulu väheneb arvestades valemit 6000-6000÷ 10 800 x (tulu summa - 14 400) või kasuta kalkulaatorit (vajuta siia). Kui aastatulu on üle 25 200 euro, siis maksuvaba tulu on 0 eurot.

Alates teisest lapsest on täiendav maksuvaba tulu 1848 eurot aastas ja see summa lisandub 6000 eurole aastas. Ülalpeetav abikaasa, kel ei ole tulusid, saab oma tuludeklaratsiooniga teisele abikaasale üle anda maksuvaba tulu 2160 eurot aastas.

Vaata üle ja vajadusel saab veel viimaste kuudega arvestusel korrigeeringud teha :)

Loe lisaks

MTA juhendmaterjal töötasu ja dividendide maksmisel

Maksu-ja Tolliamet avalikustas täna juhendmaterjali kuidas maksta töötasu ja dividende.
Materjali eesmärgiks on aidata eristada äriühingu osaniku, juhatuse liikme ja töötaja tasusid ning neid vastavalt maksustada. 

Kuigi tegu on Maksu- ja Tolliameti poolt väja antud juhendiga, tuleb tähelepanu pöörata, et see on vaid juhend ja välja on toodud mõned näited, mida ei saa igas olukorras juhendiks võtta.

Juhendmaterjal on leitav siit:
Loe lisaks